باسلام.آیا جنسیت جنین به جنسیت فرزندان قبل از خودش بستگی دارد؟ مثلا درصورتیکه دو فرزند اول پسر باشند احتمال دختر شدن فرزند سوم کم میشه؟ ممنون

باز نشر مطالب این سایت

مطالب این سایت توسط متخصصین و صاحب نظران رشته های مختلف و با تکیه بر منابع علمی و شیوه نامه های استاندارد تهیه شده است و آماده سازی آن ها متضمن زمان قابل توجه در تحقیق و جستجو در این منابع بوده است. همه حقوق مادی و معنوی این نوشته به وب سایت آزمایشگاه و مرکز مشاوره ژنتیک ژن تعلق دارد. باز نشر این مطالب به هر شکل ممکن(از قبیل وب سایت ها، کتاب ها و نشریات، اپلیکیشن های موبایل، سخنرانی ها و...) به شکل جزیی یا کلی تنها با ذکر نام منبع و لینک زنده این سایت به شرح زیر مجاز است:

منبع: وب سایت کلینیک ژن- مرکز مشاوره و آزمایشگاه ژنتیک

خير. جنسيت جنين به جنسيت فرزندان قبلي ارتباطي ندارد و يك فر آيند كاملا تصادفيست. در بعد جمعيتي همانگونه كه مي دانيد زنان و مردان هر كدام نيمي از جمعيت را تشكيل مي دهند. در زمان بارداري نيز در هر نوبت احتمال تشكيل جنين پسر يا دختر تقريبا برابر است. اين موضوع نيز كه مشاهده مي شود برخي خانواده ها ها تعداد پسرها يا دخترها بيشتر است كاملا تصادفيست و تنها روش تعيين جنسيت جنين قبل از باروري استفاده از روش كمك باروريست ( PGD ) كه آن روش ها نيز متضمن محدوديت ها و نقاط قوت و ضعف خاص خود هستند.