باسلام.آیا جنسیت جنین به جنسیت فرزندان قبل از خودش بستگی دارد؟ مثلا درصورتیکه دو فرزند اول پسر باشند احتمال دختر شدن فرزند سوم کم میشه؟ ممنون

باز نشر مطالب این سایت

مطالب این سایت توسط متخصصین و صاحب نظران رشته های مختلف و با تکیه بر منابع علمی و شیوه نامه های استاندارد تهیه شده است و آماده سازی آن ها متضمن زمان قابل توجه در تحقیق و جستجو در این منابع بوده است. همه حقوق مادی و معنوی این نوشته به وب سایت آزمایشگاه و مرکز مشاوره ژنتیک ژن تعلق دارد. باز نشر این مطالب به هر شکل ممکن(از قبیل وب سایت ها، کتاب ها و نشریات، اپلیکیشن های موبایل، سخنرانی ها و...) به شکل جزیی یا کلی تنها با ذکر نام منبع و لینک زنده این سایت به شرح زیر مجاز است:

منبع: وب سایت کلینیک ژن- مرکز مشاوره و آزمایشگاه ژنتیک

خیر. جنسیت جنین به جنسیت فرزندان قبلی ارتباطی ندارد و یک فر آیند کاملا تصادفیست. در بعد جمعیتی همانگونه که می دانید زنان و مردان هر کدام نیمی از جمعیت را تشکیل می دهند. در زمان بارداری نیز در هر نوبت احتمال تشکیل جنین پسر یا دختر تقریبا برابر است. این موضوع نیز که مشاهده می شود برخی خانواده ها ها تعداد پسرها یا دخترها بیشتر است کاملا تصادفیست و تنها روش تعیین جنسیت جنین قبل از باروری استفاده از روش کمک باروریست ( PGD ) که آن روش ها نیز متضمن محدودیت ها و نقاط قوت و ضعف خاص خود هستند.