کلینیک ژن در سال ۱۳۸۰ تاسیس گردید. این کلینیک از مجموعه آزمایشگاه ژنتیک و مرکز مشاوره ژنتیک تشکیل گردیده است.
ژن نخستین ارائه کننده تکنیک های تشخیص قبل و بعد  از تولد از طریق تکنیک FISH , تکنیک بررسی نواحی تلومریک  و سندرم های حدف های ریز  و تشخیص ژنتیکی سرطان ها و عقب ماندگی ذهنی از طریق تکنیک های سیتوژنتیک ملکولی  می باشد. ژن به علاوه از  تکنیک های QF-PCR , MLPA ,و Array CGH و سایر تکنیک های جدید ژنتیک بهره می گیرد  و  اولین ارائه کننده تکنیک PGD بالینی و HER-2 FISH در ایران می باشد. در حال حاضر علاوه بر مشاوره ژنتیک, تکنیک های روزمره سیتوژنتیک و سیتوژنتیک ملکولی توسط آزمایشگاه ژن ارائه می گردد.  بعلاوه بیش از ۳۰۰۰ تست ژنتیک ملکولی با همکاری مراکز معتبر داخل و خارج کشور به بیماران ارائه می شود. بررسی هاي ژنتيكي با استفاده از نسل جدید تعیین توالی Next Generation Sequencing)  در ابتدا با همکاری مراکز معتبر خارجی و هم اكنون با همكاري و مديريت فني موسسه پزشکی نسل امید در این مرکز امکان پذیر است.  ژن با همكاري نسل اميد نخستين ارايه كننده خدمات نسل جديد تعيين توالي در سطح بالينيست كه در داخل كشور انجام مي گيرد. مرکز مشاوره ژن همکار سازمان بهزیستی بوده و مشاوره قبل و بعد از تولد و نیز مشاوره های قبل از لانه گزینی را پوشش می دهد.

 

به روز رسانی: ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

ازاین تاریخ مجموعه کلینیک ژن به مدیریت جدید واگذار گردید. به دلایل اجرایی و قانونی سیر انتقال مسئولیت ها به تدریج تا پایان سال ۱۳۹۷ تکمیل خواهد شد.

به روز رسانی: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

در این تاریخ مجموعه کلینیک ژن تا اطلاع ثانوی تعطیل گردید. مدیریت جدید در مورد فعالیت های احتمالی کلینیک تصمیم گیری خواهد نمود. این وب سایت به صورت رایگان و غیر انتفاعی زیر نظر آقای دکتر غفاری به فعالیت های آموزش همگانی در زمینه پیشگیری از معلولیت ها و راهنمایی عمومی در زمینه بیماری های ژنتیک ادامه خواهد داد.

اطلاعیه مهم

با توجه به توقف فعالیت کلینیک جهت راهنمایی در مورد مراجعه به مراکز مورد تایید آقای دکتر غفاری به این صفحات مراجعه کنید (کلیک کنید)

مشاوره ژنتیک

آزمایش ژنتیک

پیگیری بیماران گذشته کلینیک

روزهای آزمایش

همه روزهای هفته از ساعت هشت صبح تا 6 بعد از ظهر (پنج شنبه ها تا 12 ظهر) پاسخ آزمایش با ارایه رسید تنها به خود فرد داده خواهد شد. مگر آنکه در روز مراجعه فرم مخصوص معرفی نماینده را پر کرده باشد.